האם צריך ויזה לויאטנם?

בחלק זה אנחנו נסביר מי צריך ויזה לויאטנם, והאם אפשר להיכנס לויאטנם ללא הוצאת ויזה מראש. בגדול- מטיילים ישראליים שרוצים להיכנס לויאטנם עם דרכון ישראלי מחוייבים להוציא ויזה מראש. אך במקרים מסויימים, מטיילים עם דרכונים זרים יכולים לחסוך לעצמם את הוצאת הויזה.

ויזה לויאטנם לבעלי דרכון זר

מטיילים ישראלים אשר רוצים להיכנס לויאטנם עם דרכון ישראלי מחוייבים להוציא ויזה מראש, לפני הכניסה לויאטנם. על סוגי הויזות ותהליך הוצאת הויזה תוכלו לקרוא בעמודים הבאים של המדריך. עם זאת, ויאטנם מתירה לבעלי דרכונים מסויימים כניסה חופשית לויאטנם לזמן מוגבל. אם ברשותכם דרכון של אחת מהמדינות הבאות, יכול להיות שאתם לא חייבים להוציא ויזה על מנת להיכנס לויאטנם.

הרשימה הבאה מציינת איזה מדינות נהנות מפטור מויזה ולמשך כמה זמן.

 

מקסימום ימים ללא ויזהמדינות
14ברוניי, בורמה
15בלרוס, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, נורבגיה, רוסיה, דרום קוריאה, ספרד, שוודיה, בריטניה.
21פיליפינים
30קמבודיה, מלזיה, אינדונזיה, סינגפור, קירגיסטן, תאילנד, לאוס
90צ'ילה

 

 

 

 

אם בבעלותכם דרכון ששייך לאחת מהמדינות הנ"ל, תוכלו להיכנס לויאטנם ללא ויזה למשך תקופת הזמן שמצויינת למעלה. לדוגמא, אם בבעלותכם דרכון צרפתי, תוכלו לבחור להיכנס לויאטנם עם הדרכון הצרפתי לתקופה של עד 15 יום ללא ויזה, או להוציא ויזה ולהיכנס לויאטנם לתקופה של חודש או שלושה חודשים. במידה ואתם בוחרים להיכנס ללא ויזה, לאחר נחיתה בויאטנם תגשו לביקורת הדרכונים, שם תקבלו חותמת בדרכון המאפשרת לכם להשהות בויאטנם. במצב זה, השהות שלכם מוגבלת לתקופת הזמן המותרת המצויינת למעלה, ותצטרכו לעזוב את ויאטנם בסוף התקופה. לא ניתן להאריך את השהות בויאטנם.

ויזה לויאטנם לבעלי דרכון אירופאי

כפי שמפורט למעלה, מחזיקי דרכון אירופאי מהמדינות הבאות – בלרוס, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איטליה,, נורבגיה, רוסיה, ספרד, שוודיה ובריטניה יכולים להיכנס לויאטנם לתקופה של עד 15 יום ללא הוצאת ויזה.

חשוב לדעת- במקרה ואתם נכנסים לויאטנם עם דרכון זר שמאפשר לכם להיכנס ללא ויזה, לאחר היציאה מויאטנם, אם תרצו לחזור אליה שוב, תצטרכו לחכות 30 יום על מנת שתוכלו להיכנס שוב ללא ויזה, או שתוכלו להוציא ויזה ולהיכנס לויאטנם ללא תקופת המתנה.

 

המלצה למי שמתכנן להשתמש בדרכון זר על מנת לקבל פטור מהויזה

אם ברשותכם דרכון שמאפשר לכם להיכנס לויאטנם ללא ויזה, יכול להיות שתתכננו טיול קצר ל-15 יום שיאפשר לכם לטייל בויאטנם מבלי לשלם ויזה. תכנון זה אינו מומלץ מ-2 סיבות. דבר ראשון, ויאטנם היא מדינה גדולה ומגוונת, וטיול בה למשך 15 יום אינו ממצה ומחייב טיסות פנים, מעברים מהירים בין ערים וויתור על מקומות יפים. החסכון בכסף של הויזה אינו שווה את הפגיעה בטיול. דבר שני, כאשר אתם נכנסים לויאטנם ללא ויזה, השהות שלכם מוגבלת ל-15 יום, ללא אפשרות הלאריך אותה. אם תחליטו שאתם רוצים להישאר בויאטנם מעבר ל-15 הימים, זה לא חוקי ולא אפשרי, ותשלמו קנסות על כל יום שתישארו בויאטנם מעבר לתאריך היציאה שלכם. במצב בו תצטרכו להישאר בויאטנם עוד יום-יומיים מעבר לתאריך היציאה עקב עיכובים שלא בשליתכם, כמו מחלה, אבדן חפץ, ביטול טיסה, או כל סיבה אחרת, תיצטרכו לבחור בין עזיבה מיידית של ויאטנם או תשלום קנסות איחור ביציאה. את כל הכסף שחסכתם על הוצאת הויזה תשלמו בסוף על קנסות.

 

טיול באי פוקוק ללא הוצאת ויזה

ויאטנם מאפשרת לטייל באי פוקוק ללא הוצאת ויזה מראש. תוכלו לשהות באי לתקופה של עד 30 יום ללא ויזה. תצטרכו להגיע לאי פוקוק בטיסה ישירה דרך מדינה זרה, או בטיסת פנים דרך האנוי או הו-צ'י-מין, שם יבדקו בכניסתכם לויאטנם שאתם באמת עומדים לטוס לאי פוקוק, ויאשרו לכם את הכניסה ללא הויזה.

שאלות נפוצות על ויזה לויאטנם

כן, ישראלים צריכים ויזה על מנת להיכנס לויאטנם.

ויאטנם מאפשרת לאזרחי חלק ממדינות אירופה להיכנס אליה לתקופה של עד 14 יום ללא ויזה. המדינות הזכאיות לפטור מופיעות בכתבה.

כן, מחזיקי דרכונים של מדינות שונות יכולים להיכנס לויאטנם לתקופה מוגבלת ללא ויזה. כל הפרטים על המדינות האלה מופיעים בכתבה

ממלאים את הטופס באתר שלנו ומקבלים מכתב אישור רשמי לויזה במייל בתוך שני ימי עבודה. בנחיתה בויאטנם מציגים את האישור ומקבלים את הויזה במקום.

ויזה לויאטנם עולה החל מ-100 ש"ח, תלוי בסוג הויזה. לפירוט המלא הסתכלו על טבלת המחירים באתר.