איך להוציא ויזה לויאטנם

בחלק זה תמצאו הסבר מפורט על איך להוציא ויזה לויאטנם, צעד אחר צעד. כולל פירוט על המסמכים הדרושים על מנת לקבל את הויזה.

קיימות 2 דרכים עיקריות לקבלת ויזה לויאטנם :

1. ויזה דרך שגרירות ויאטנם בתל אביב (או בשגרירות ויאטנמית בכל מקום אחר בעולם)
2. ויזה לויאטנם באינטרנט שנקראת Visa On Arrival

 

הוצאת ויזה לויאטנם דרך שגרירות ויאטנם

סוגים מסויימים של ויזות ניתנים להוצאה רק דרך שגרירות ויאטנם. הויזה שאפשר להוציא באינטרנט מוגבלת רק למטרות תיירות או עסקים ומאפשרת כניסה רק בטיסה. ויזה תיירותית למעבר קרקעי או ימי ניתן להוציא רק דרך השגרירות של ויאטנם. במקרה זה עדיף להתקשר ולברר ישירות מול השגרירות מה הדרישות שלהם לויזה.

מידע אודות שגרירות ויאטנם בישראל:

כתובת: בית אסיה, רחוב ויצמן 4, קומה 4, ת"א

טלפונים: 03-6966304 , 03-6966311

פקס: 03-6966243

כתובת מייל: vnembassy.il@mofa.gov.vn

אתר: https://vnembassy-telaviv.mofa.gov.vn/vi-vn/Trang/default.aspx

שעות עבודה של שגרירות וייטנאם: שני עד שישי בשעות 09:00-17:00. לא כולל חגים ישראלים או ויאטנמיים.

מומלץ לבדוק את שעות הפעילות של השגרירות לפני ההגעה היות ולפעמים היא סגורה עקב חגים ויאטנמיים.

 

מפת הגעה לשגרירות ויאטנם בישראל (ממוקמת בתל אביב)

מסמכים דרושים על מנת להוציא ויזה בשגרירות ויאטנם :

  • דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מתאריך ההגעה המתוכנן לויאטנם
  • תמונת פספורט
  • טופס עם מידע אישי שניתן למלא בשגרירות

 

על מנת להוציא ויזה לויאטנם דרך השגרירות, תצטרכו להגיע לשגרירות שברחוב אסיה 4 בתל אביב. תשאירו שם את הדרכון שלכם יחד עם טופס הפרטים האישיים ותמונת הפספורט, ותצטרכו לחזור לשם כעבור מספר ימים על מנת לאסוף עם הדרכון אשר הוטבעה בו הויזה.

המחיר של ויזה לויאטנם משתנה כתלות בסוג הויזה שאתם בוחרים לעשות. המחיר של הויזה התיירותית לחודש אחד עומדת על 220 שקל. (אם המחיר עלה מאז, אנא עדכנו אותנו)

היתרון בהוצאת ויזה דרך השגרירות הוא שיש סוגי ויזות שאפשר להוציא רק דרך השגרירות, ובנוסף, אם אתם מתכננים להיכנס לויאטנם דרך מעבר יבשתי, לא תוכלו להויצא ויזה דרך באינטרנט (Visa On Arrival).

ויזה לויאטנם באינטרנט - Visa On Arrival

הוצאת ויזה לויאטנם באינטרנט (או בשמה השני – Visa On Arrival) זו הדרך הפשוטה והזולה על מנת לקבל ויזה לויאטנם. בשביל להוציא ויזה מהסוג הזה, יש להגיש בקשה לויזה דרך סוכנות מורשית, כמו האתר שלנו. חוץ מזה שהדרך הזאת יותר קלה על מנת להוציא את הויזה, היא גם יותר זולה מאשר להוציא ויזה דרך שגרירות ויאטנם. הויזה הזאת מאפשרת לכם כניסה דרך כל אחד משדות התעופה הבינלאומיים של ויאטנם. הויזה אינה מאפשרת כניסה קרקעית או ימית לויאטנם.

 

את ה-Visa On Arrival מקבלים בתהליך שמתחלק ל-2.

1. הוצאת הויזה לויאטנם:
הבקשה מוגשת אונליין באמצעות באמצעות האתר שלנו. תהליך עיבוד הבקשה לוקח עד שני ימי עסקים, ולאחריהם תקבלו במייל את מכתב האישור הרשמי של הויזה שלכם. מכתב האישור מהווה אסמכתא שלמחלקת ההגירה הויאטנמית כבר יש את הפרטים שלכם והם הכינו לכם את הויזה שלכם שתחכה לכם בשדה התעופה בויאטנם.

2. הגעה לשדה התעופה בויאטנם, לדלפק של Visa On Arrival, היכן שתקבלו את הויזה לויאטנם באמצעות מכתב האישור.

מסמכים נדרשים על מנת לקבל ויזה אינטרנטית (Visa On Arrival) בויאטנם:

 • עותק מודפס של מכתב האישור הרשמי שקיבלתם במייל.
  הערה- שואלים אותנו אם אפשר להציג להם את המכתב בסמארטפון במקום להדפיס. התשובה הרשמית היא לא. ההנחייה היא לבוא עם המסמך מודפס. עם זאת, שמענו סיפורים על אנשים שלא הדפיסו ובכל זאת קיבלו ויזה. אנחנו ממליצים להדפיס. אם אתם בוחרים שלא, האחריות עליכם.
 •  2 תמונות פספורט בגודל סטנדרטי (4*6 ס"מ או 4*3 ס"מ). שימו לב- יש אפשרות לעשות תמונת פספורט בתשלום בשדה התעופה של ויאטנם. ההמלצה שלנו היא לבוא עם תמונות מראש ולא לסמוך על השירות שניתן בשדה התעופה. אך אם אתם נתקעים ואין לכם ברירה, טוב לדעת שיש את האפשרות לעשות זאת בשדה התעופה.
 •  דולרים במזומן כדי לשלם את מס החתימה בשדה התעופה בויאטנם. גובה המס הוא:
    25 דולר לכניסה חד פעמית (חודש או שלושה חודשים)
    50 דולר לכניסה רב פעמים (חודש או שלושה חודשים)
  שימו לב- אפשר לשלם גם במטבע ויאטנמי (דונג).
 •  בשדה התעופה של ויאטנם תקבלו טופס עם פרטים שיש למלא. את הטופס צריך למלא כל מי שרוצה להיכנס לויאטנם. תוכלו להדפיס את הטופס ולמלא אותו מראש או אפילו בזמן הטיסה, ובכך לחסוך זמן בשדה התעופה של ויאטנם. קישור לטופס. שימו לב- לא חייבים להדפיס אותו, אפשר גם למלא אותו בשדה התעופה ואין עם זה שום בעיה. להורדת המסמך לחץ כאן

איך אפשר להאריך ויזה לויאטנם?

בגדול- הארכת ויזה לויאטנם הינה סיפור יקר ולא משתלם. אם אתם מתלבטים אם להוציא ויזה לחודש או לשלושה חודשים, והתכנון של הטיול שלכם גבולי, עדיף לכם ללכת על בטוח ולהוציא ויזה ל-3 חודשים, מכיוון שזה יוצא יותר משתלם.

הארכת הויזה נעשית דרך סוכנות טיולים שנמצאת בויאטנם ולא חסרות כאלה, לכל אחת מחירים שונים, אך מהצעות המחיר שבדקנו, מדובר על כ 40-50 דולר להארכה של חודש. קיבלנו גם דיווח ממטייל שהאריך ויזה ב-10 ימים ושילם על כך 35$ בסוכנות בהאנוי. פשוט צריך לגשת לסוכנויות טיולים ולבדוק איזה מהן מבצעות הארכה של הויזה לויאטנם. אפשרות נוספת היא לפנות למשרד ההגירה ובויאטנם לבדוק שם לגבי הארכת ויזה. אין לנו מידע מעודכן על התהליך. אם יש לכם מידע מעודכן, נשמח אם תשלחו לנו.

 

פרטי משרד ההגירה בדאנאנג:

כתובת: 7 Tran Quy Cap street, Hai Chau District, Danang City
טלפון: 05-113860476

פרטי משרד ההגירה בהו צ'י מין:

כתובת 254 Nguyen Trai street, Nguyen Cu Trinh Ward, District 1, Ho Chi Minh City.
טלפון: 08-39200353\ 08-39200365.

הישארות בויאטנם מעבר לזמן המותר

לא מומלץ להישאר בויאטנם או באף מדינה אחרת לאחר פקיעת התוקף של הויזה.  מעבר לכך שזו עברה על החוק, אתם מסתכנים בקבלת קנס והסתבכות עם משטרת ההגירה. העונש על הישארות מעבר לזמן המותר תלוי במצב הרוח של הפקיד שתגיעו אליו. הגיעו אלינו דיווחים על קנסות שנעו מ-20 דולר על כל יום איחור ועד ל-50 דולר על כל יום איחור.

לאור כל זאת, ההמלצה שלנו היא שאם אתם מתלבטים אם לעשות ויזה לחודש או לשלושה חודשים, תעשו ויזה ל-3 חודשים, מכיוון שההבדל במחיר הוא קטן מאוד יחסית למחיר שתשלמו על מנת להאריך את הויזה או הקנסות שתשלמו על overstaying.

ויזה לויאטנם למעבר יבשתי

מכיוון ש Visa On Arrival תקפה רק למי שנכנס לויאטנם בטיסה, היא אינה רלוונטית למי שמתכנן לעבור לויאטנם דרך מעבר גבול ממדינה שכנה כמו לאוס, קמבודיה או סין. על מנת להוציא ויזה כך, תצטרכו להגיע לשגרירות ויאטנם במדינה בה אתם נמצאים.

שימו לב- אם ברצונכם להוציא ויזה לכניסה רב פעמית לויאטנם, ואתם מתכוונים להגיע בפעם הראשונה לויאטנם בטיסה, אתם יכולים להוציא ויזה אינטרנטית. הסבר- את הויזה שמוציאים באתר שלנו אתם תקבלו בנחיתה בשדה התעופה בויאטנם והיא תוטבע לכם בדרכון. מרגע שהויזה נמצאת אצלכם בדרכון, אתם יכולים לצאת מויאטנם ולהיכנס אליה שוב עם הויזה הזאת, גם במעבר קרקעי.


שגרירות ויאטנם בלאוס:

עיר: Vientiane

כתובת: No 85 23 Singha Road, Ban Phonxay, Saysettha District Vientiane, Laos

טלפון:  (856-21) 453871

אתר:  www.mofa.gov.vn/vnemb.la

מייל: dsqvn@laotel.com

שעות פעילות: שני עד שישי 8:30-17:30

שגרירות ויאטנם בקמבודיה:

עיר:  Phnom Penh

כתובת:  436 Monivong, Phnom Penh, CAMBODIA

טלפון : (+855) 23 726 274

אתר:  www.vietnamembassy-cambodia.org

מייל: ttcpc@mofa.gov.vn, vnembpnh@angkornet.com.kh

שעות פעילות: שני עד שישי 8:30-17:30

מומלץ ליצור קשר עם השגרירויות לפני ההגעה על מנת לודא שהם פתוחים ושיש לכם את המסמכים הדרושים על מנת להוציא את הויזה.

אפשרות אחרת להוצאת ויזה לויאטנם שתקפה למעבר יבשתי, היא דרך סוכנויות טיולים במדינה בה אתם נמצאים. לא חסרות סוכנויות כאלה בלאוס, קמבודיה או סין, וצריך לברר בהן את הפרטים והמחירים. מומלץ להשוות בכמה סוכנויות על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר.