מזג האוויר בויאטנם

הרבה גולשים באתר שלנו שואלים אותנו מתי התקופה הכי טובה לטייל בויאטנם? מתי כדאי לטייל בויאטנם? האם כדאי לטייל בקיץ? בחורף? התשובה יותר מורכבת בכדי להסביר אותה במילה אחת, ולכן הכנו בעבורכם את המאמר הזה, שמסביר בצורה מפורטת מתי כדאי לטייל בויאטנם, איזה אזורים מתאימים בכל אחת מעונות השנה ובכללי מהו מזג האוויר בויאטנם.

לפני שמדברים על מזג האוויר בויאטנם, חשוב להבין שויאטנם היא מדינה גדולה אשר מתפרשת לאורך של יותר מ 1000 קילומטרים, ולכן שוררים בה תנאי מזג אוויר שונים באיזורים שונים של המדינה. העונות בויאטנם אינן כמו העונות בארץ.
על כן, השאלה מתי היא העונה הכי טובה לטייל בויאטנם אינה שאלה קלה.

להלן פירוט על עונות השנה והאקלים השורר ב-3 החלקים השונים של ויאטנם- צפון, איזור החופים, ודרום.

 

מזג האוויר בצפון ויאטנם:

באיזור ההררי הצפוני, אשר בו נמצאת סאפה (Sapa) הידועה, הטמפרטורות בקיץ יכולות להגיע עד ל 30 מעלות, ובחורף להגיע ל 0 מעלות.

באיזור האנוי (Hanoi), בחודשים הקיץ הטמפרטורה הממוצעת עוברת את ה 30 מעלות, והלחות גבוהה. לעומת זאת בחורף מזג האויר יותר נעים, בסביבות ה 17 מעלות.

באיזור מפרץ האלונג ביי (Halong Bay), מזג האויר הקיץ הוא חם ולח, ולעיתים יורד שם גשם אחה"צ. נצלו את מזג האויר החם של הקיץ לשחות במי המפרץ הרגועים. בחורף יכול להיות קר שם.

 

מזג האוויר באזור החופים של ויאטנם:

באיזור החוף של הויאן (Hoi An) חם במהלך כל השנה, כאשר בשיא הטמפרטורה יכולה להגיע עד 38 מעלות, ובחורף היא תרד עד ל 24 מעלות.

נה טראנג (Nha Trang) גם היא חמה במהלך כל השנה, אך היא מושפעת מעונת המונסונים בספטמבר עד ינואר, אשר מגבירה את הסיכוי לגשם.

בפו קוק (Phu Quoc) ומוינה (Mui Ne) העונה הרטובה מתרחשת בחודשים יוני-ספטמבר.

 

מזג האוויר בדרום ויאטנם:

דאלאת (Dalat) אשר ממוקמת בהרים נהנית מטמפרטורה נוחה במהלך כל השנה, אשר נעה בין 16 מעלות בחורך ל 24 מעלות בקיץ.

סייגון (Saigon), בשל קרבתה לקו המשווה, נהנית ממזג אויר חם במהלך כל השנה.

מזג האוויר בויאטנם

(הקרדיט על התמונה לאתר www.insiderjourneys.com)