התנדבות בויאטנם

ויאטנם היא אחת המדינות המסקרנות ביותר במזרח. היא מספקת נופים עוצרי נשימה, אנשים מסבירי פנים, אוכל משובח ותרבות עשירה. בשל ההיסטוריה רווית המלחמות של ויאטנם, אופי השלטון בה ומצבה הכלכלי, למרבה הצער, ישנם לא מעט אזרחים נזקקים, אשר זקוקים לתמיכה כלשהי. התנדבות בויאטנם היא דרך מצוינת להפוך את הטיול במדינה למשמעותי יותר, תוך היכרות מעמיקה עם האנשים החיים בה. בכך מצליח המטייל לספוג את התרבות ממקור ראשון, ובצורה האותנטית ביותר, ולהעשיר את חוויית בטיול שלו בצורה שאין דומה לה.
בכתבה זו מוצגות מספר אפשויות להתנדבות במדינה עבור מטיילים. כל התוכניות מציעות לינה וארוחות, תוכנית התנדבותית מסודרת ובד"כ יום או יותר חופשיים בשבוע, אשר בהם יוכל המטייל לגלות את העיר בה הוא נמצא.
על אף שקיימים ארגונים רבים המציעים שירות דומה, בכתבה זו מוצגים שלושה ארגונים גדולים עם נסיון עשיר בתחום. חשוב לזכור שישנם פרויקטי התנדבות אחרים, אשר לא מוצגים בכתבה זו, ולכן כדאי לבצע מחקר מעמיק יותר לפני שבוחרים פרויקט. כמו כן, קיימת אפשרות לפנות באופן עצמאי לארגוני התנדבות מקומיים ולהציע להם להתנדב (אפילו תוך כדי הטיול עצמו, הרי אין טוב ממראה עיניים כדי להחליט אם מקום התנדבות ספציפי מתאים עבורך).

 

התנדבות בווייטנאם

 

 1. International Volunteering HQ


  אתר אינטרנט: https://www.volunteerhq.org/volunteer-in-vietnam-ho-chi-minh/

על החברה:
חברה מובילה בתחום של התנדבות-טיול, עם נסיון של כ-95 אלף מתנדבים מאז 2007. החברה מספקת תמיכה למטייל והופכת את החוויה למשמעותית ובמחיר לא גבוה במיוחד.
International Volunteering HQ מציעים 5 פרויקטים להתנדבות בויאטנם, כולם בהו צ'י מין סיטי (סייגון), בתחומים שונים לתקופה של החל משבוע אחד ועד ל-24 שבועות.

החברה מציעה הכשרה אונליין לפני ההגעה לויאטנם, סיוע ותמיכה רציפים למתנדבים במהלך השהות. כמו כן, כל התוכניות כוללות איסוף משדה התעופה, ארוחות, לינה (במתכונת של מעונות סטודנטים) וסופי שבוע חופשיים במדינה.
עלות הפרויקטים מתחילה ב-245$ לשבוע (כאשר ככל שמתנדבים יותר שבועות, כך העלות פר שבוע נמוכה יותר)

הפרויקטים כוללים:

 • סיוע לסטודנטים בלימוד אנגלית. סטודנטים בטווח גילאים של 18-25 אשר הסיוע בשפה נועד לתת להיום קפיצת מדרגה בדרכם לרכישת מקצוע.
 • סיוע לילדים בגני ילדים. עזרה למורות וגננות מקומיות בטיפול בילדים בגילאי 3-5 שנים ובעבודות היומיום.
 • סיוע רפואי. פרויקט המיועד לסטודנטים לרפואה, קדם רפואה או אנשים בעלי הכשרה מתאימה, אשר מעוניינים לצבור נסיון וללמוד מאנשי צוות רפואי מיומן.
 • סיוע בבתי חולים ומרפאות. סיוע לילדים וצעירים חולים במרפאות מקומיות. לא נדרשת הכשרה מוקדמת, אך מדובר בפרויקט התנדבות יחסית עמוס רגשית, שאינו מתאים לכל אחד.
 • חלוקת מזון לנזקקים. הפרויקט כולל סיוע במטבח או בחלוקת המזון עצמה

 

 1. Volunteering Solutions (VolSol)

אתר אינטרנט: https://www.volunteeringsolutions.com/volunteer-in-vietnam

על החברה: חברה שנוסדה בשנת 2006 ומאז אפשרה לכ-13,000 מתנדבים מכל רחבי העולם לשנות את חייהם של אלו הזקוקים לסיוע. החברה פועלת בלמעלה מ-20 מדינות ומציעה פרויקטי התנדבות מגוונים. VolSol מציעה 5 פרויקטי התנדבות בויאטנם, 2 מהם בהאנוי ו-3 בהו צ'י מין (סייגון) בתחומים שונים לתקופה של 2-24 שבועות.
החברה מציעה סיוע ותמיכה רציפים למתנדבים במהלך השהות. כמו כן, כל התוכניות כוללות איסוף משדה התעופה, ארוחות, לינה (במתכונת של מעונות סטודנטים) וסופי שבוע חופשיים במדינה.

עלות הפרויקטים מתחילה ב-500$ לשבועיים (כאשר ככל שמתנדבים יותר שבועות, כך העלות פר שבוע נמוכה יותר)
חשוב לשים לב שלא כל הפרויקטים זמינים במהלך כל השנה, וכי ישנם פרויקטים להם זמני התחלה ספציפיים.

הפרויקטים כוללים:

 • סיוע לילדים בבתי יתומים. ההתנדבות מתבצעת בהו צ'י מין סיטי או בהאנוי. בפרויקט זה יעבדו המתנדבים עם ילדים עם צרכים מיוחדים, במעונות ובבתי יתומים בעיר.
 • לימוד אנגלית. ההתנדבות מתבצעת בהו צ'י מין סיטי או בהאנוי. בפרויקט זה יעבדו המתנדבים עם תלמידי בית ספר יסודי ותיכון אשר זקוקים בסיוע בלימוד השפה האנגלית
 • סיוע רפואי. ההתנדבות מתבצעת בהו צ'י מין סיטי. פרויקט המיועד לסטודנטים לרפואה, קדם רפואה או אנשים בעלי הכשרה מתאימה, אשר מעוניינים לצבור נסיון וללמוד מאנשי צוות רפואי מיומן.

 

 1. free volunteering

אתר אינטרנט: https://www.freevolunteering.net/volunteer-vietnam/אתר במתכונת שונה מהאחרים, אשר מציע אפשרויות למקומות התנדבות בויאטנם ללא עלות. כדי להרשם לאחד הפרויקטים, יש להיות חבר בארגון, ודמי החברות הם כ-20$ לאדם או כ-27$ לזוג. תוקף החברות בארגון הוא לשנה.
כל התוכניות כוללות איסוף משדה התעופה, ארוחות, לינה (במתכונת של מעונות סטודנטים או לינה בבתים של מקומיים) וסופי שבוע חופשיים במדינה. כאמור, כל אלו יינתנו ללא עלות, ובנוסף קיים מענק התמדה למתנדבים אשר יחליטו להישאר בתוכנית זמן ממושך!

הפרויקטים כוללים בעיקר לימוד אנגלית במסגרות שונות ובאזורים שונים במדינה, לדוגמה:

 • תוכנית להחלפת שפות (language exchange). תוכנית המאפשרת התנדבות של מינימום יומיים, בתמורה ללינה ואוכל בהו צ'י מין סיטי. הסיוע הינו בלימוד אנגלית, אך בצורה פחות רשמית משיעור בכיתה. הלימוד מתבצע תוך כדי שיחה ומשחקים ובאווירה יותר קלילה.
 • לימוד אנגלית בהאנוי. פרויקט המיועד לדוברי אנגלית, בו יסיעו המתנדבים בלימוד השפה במרכזי אנגלית הפזורים ברחבי העיר
 • לימוד אנגלית ב-Ha Giang. ההתנדבות מתבצעת בעיירה צפונית להאנוי, שם יסיעו המתנדבים לילדים לרכוש את השפה האנגלית.

 

כמובן שאפשר להגיע לויאטנם ולמצוא שם מקומות נוספים להתנדבות. אם התנדבתם בויאטנם או שיש ברשותכם מידע על התנדבות בויאטנם, אתם מוזמנים לשלוח לנו אותו במייל או בתגובות למטה ונוסיף את המידע לכתבה.