ויאטנם- מידע כללי

ויאטנם היא מדינה באסיה אשר גובלת עם לאוס, קמבודיה וסין. ויאטנם מפורסמת בעיקר בגלל מלחמת ויאטנם שהחלה בשנת 1959, בה האמריקאים נלחמו בויאטנם כדי שלא תהפוך למדינה קומוניסטית בחסות ברית המועצות. היום ניתן להרגיש בטיול בויאטנם שרידים מהמלחמה, לבקר במוזיאונים ובבונקרים אמריקאיים שעוד נותרו על אדמות ויאטנם. עם זאת, ויאטנם היא מדינה מרהיבה ויש לה הרבה להציע למטיילים מעבר להיסטוריית המלחמה שלה.

מפת וייטנאם
ויאטנם מסומנת באדום. קרדיט: By Lưu Ly - Crop from File:A large blank world map with oceans marked in blue.svg, CC BY-SA 4.0

ויאטנם - רקע

קצת מידע יבש על ויאטנם- בירת ויאטנם הינה האנוי. בעבר הבירה הייתה הו צ'י מין, אך בעקבות המלחמה בויאטנם, הבירה השתנתה להאנוי. המשטר בויאטנם הינו חד מפלגתי-קומוניסטי. אוכלוסיית ויאטנם מונה כ 85 מיליון תושבים, ושטחה הוא כ-330,000 קמ"ר. השפה המדוברת בויאטנם הינה ויאטמנית, ורוב האוכלוסייה שם אינה מדברת אנגלית מלבד באיזורים המתויירים. האקלים של ויאטנם משתנה כתלות באיזור במדינה. לעוד מידע בנושא אתם מוזמנים לקרוא את המדריך שכתבנו בנושא מזג האוויר בויאטנם. המטבע בויאטנם הינו דונג ויאטנמי.

ויאטנם למטיילים

ויאטנם הפכה באחרונה ליעד פופולרי לטיולי תרמילאים, וכן טיולי משפחות ועסקים. העושר התרבותי, יחד עם השונות מהאופי המערבי, גרמו לטיול בויאטנם להיות מסקרן ומחדש. התרבות שם שונה לגמרי מהתרבות המוכרת בארץ, ונחיתה בהאנוי תשאיר אותכם בשוק למספר ימים עד שתעכלו מה אתם רואים שם. הכבישים מפוצצים באופנועים, בכל פינה ברחוב יש מנגל עם אוכל רחוב מקומי, מקומיים יושבים על שרפרפים מחוץ למסעדות, אוכלים ושותים. העיר עצמה מדהימה ויש לה הרבה מה להציע למטיילים, שווה להשקיע בה כמה ימים בטיול. מעבר לזה, אפשר לראות בויאטנם כפרים אותנטיים בהם חורשים את השדות עם באפלו, אפשר לראות טרסות אורז משגעות שרואים רק בתמונות, אורח חיים כפרי בו המקומיים חיים בבתים הצנועים שלהם, מגדלים את חיות המשק בצמוד לבית, מתקלחים בנהר וכו'. המראות הכפריים האלה אופייניים בצפון ויאטנם, אך אפשר להיתקל בהם לכל אורכה של ויאטנם. מעבר לנופים הכפריים, ויאטנם מציעה גם חוויות עירוניות בערים הגדולות שלה כמו האנוי, הו צ'י מין ודא נאנג.

מפת ויאטנם
מפת ויאטנם

ויאטנם - חופים

מעבר לטבע היפה של ויאטנם, ולערים הגדולות שלה, ויאטנם מציעה לתיירים שמגיעים אליה חופים מדהימים.

האלונג ביי – אחד האיזורים המפורסמים בויאטנםץ מדובר על מפרץ שיש בו מאות איים מפוזרים אחד ליד השני שניתן לעבור ביניהם בשייט מאורגן המשתנה בין מספר שעות למספר ימים. אפשר לישון באזור המפרץ, להסתובב בו במהלך היום, לקחת טיולי שייט יומיים כדי לחוות את המקום.

נה טראנג – אחת מערי החוף המפורסמות של ויאטנם. בעלת חוף יפה וארוך, המון תיירים, ופארק שעשועים שנמצא על אי מול החוף שצריך להגיע אליו ברכבל! הפארק מכיל מגלשות מים, מופעי דולפינים ועוד.

האי פוקוק – אי אפשר לדבר על חופים בויאטנם מבלי לדבר על האי הזה. אי יפה ובתולי המתאים לזוגות, משפחות ומטיילים שרוצים חופש באמצע הטיול שלהם.